Dieta „stůl 10“ — označení a vlastnosti

Vlastnosti stravy stolu 10
Doporučené produkty:
Zakázané potraviny:

Lidem, kteří trpí onemocněním cév a srdce, poruchy krevního oběhu, vysoký krevní tlak a revmatismu, lékaři obvykle předepisují lékařskou dietu, nosit název „stůl 10“. Speciálně vybranou stravu, normalizuje metabolismus, odstraňuje otoky, pomáhá v boji s , zvýšené a poruchami srdečního rytmu. Dodržování diety „stůl 10“ usnadňuje fungování kardiovaskulární systém, snižuje zátěž na ledviny, přispívá k posílení srdečního svalu a zlepšení trávení.
Vlastnosti stravy stolu 10

Velká část stravy dietní tabulky 10 se skládá ze sacharidů (ale ne cukru a pekárenské výrobky), za den je doporučeno jíst až 400 gramů, za nimi následují veverky, denní dávka, která se pohybuje od 90 do 105 gramů a na posledním místě jsou tuky. Při tomto energetická hodnota všech potravin za den jídlo by neměla přesáhnout 2600 kalorií.

desátý dietní menu 10 výrazně omezena sůl, můžete ji konzumovat až 5 gramů na den, a v případě silných otoků, ona se úplně vyloučen ze stravy. Kromě toho jsou uložená omezení na příjem tekutin, celkovou částku, včetně želé, polévky a tak dále nesmí být větší než 1,2 litru denně, a potravin, které obsahují cholesterol a hrubou vlákninu, ledviny a játra, stejně jako excitační nervový systém a způsobuje nadýmání. Paralelně je zavedena do stravy potraviny bohaté na , , vitamíny, alkalické sloučeniny, hořčík, vápník a draslík.

Léčebná dieta 10 všechna jídla se doporučuje buď vařit, nebo dusit, nebo vařit pro pár. Smažit potraviny, je přísně zakázáno, domácí , ale pouze po předchozí . Ovoce se doporučuje konzumovat čerstvé, zelenina – vystavit tepelné zpracování. Pokrmy je nutné vařit bez použití soli, pokud je to žádoucí potraviny můžete lehce přímo před spotřebou. Při tom se nemusíte překročit denní sazbu soli stojí za to vzít v úvahu, že to přijde v mnoha potravin, např. chleba nebo salám.
Doporučené produkty:

Libové maso a drůbež, ale jen bez pečiva. V omezeném množství domácí stravy nebo doktor klobása s nejvyšší kvalitou, ne více než jedno vejce denně, ale ne smažené, a ne se vaří natvrdo.stůl 10
Všechny druhy pekařských výrobků, kromě muffin a testu, ale nejen čerstvé, musí být buď včerejší buď .

Reklamy